Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
10
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Oculus

Oculus

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Sundown

Sundown

2021
×
Edit this entry  
17
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Fuelled

Fuelled

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Mega64 Version 4.1 Revengurrection

Mega64 Version 4.1 Revengurrection

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Out-Takes from the Life of a Happy Man

Out-Takes from the Life of a Happy Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Safe

Safe

1995
×
★★½
Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Ghost of OT301

Ghost of OT301

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
30
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Penultimate

The Penultimate

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry