Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Foe

Foe

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Haru

Haru

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unforgettable

Unforgettable

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Can You See Us?

Can You See Us?

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kiss

The Kiss

1882
×
Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Where Your Eyes Linger

Where Your Eyes Linger

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
please, remember this night

please, remember this night

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Every Brilliant Thing

Every Brilliant Thing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Four Sisters Before the Wedding

Four Sisters Before the Wedding

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Justice League x RWBY: Super Heroes & Huntsmen, Part One

Justice League x RWBY: Super Heroes & Huntsmen, Part One

2023
×
★★
Edit this entry