Zebra 💀 has logged 555 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shutter

Shutter

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man in the Well

Man in the Well

2016
×
Edit this entry  
17
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mimic 2

Mimic 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Landlocked

Landlocked

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Come True

Come True

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Edit this entry  
02
The Merry Frolics of Satan

The Merry Frolics of Satan

1906
×
Edit this entry  
02
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
02
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
01
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
26
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crab Goalkeeper

Crab Goalkeeper

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry