Sort by

xGLUEx has logged 24 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fat City

Fat City

1972
×
★★★½
Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★½
Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Mary

Mary

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pulse

Pulse

2001
×
★½
Edit this entry  
03
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Edit this entry