RSS feed for xHal9000x

xHal9000x has logged 76 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hidden

Hidden

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Werewolf: The Beast Among Us

Werewolf: The Beast Among Us

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kuntilanak

Kuntilanak

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snakes on a Train

Snakes on a Train

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Inside

Inside

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The 3rd Eye

The 3rd Eye

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
American Beach House

American Beach House

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
American Beast

American Beast

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
El jugador

El jugador

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry