• He's All That

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Man with the Answers

    ★★★

  • Gabriel's Inferno Part III

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★★

  • Gabriel's Inferno Part II

    ★★½

  • Gabriel's Inferno

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • I Hate Summer

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Bird Box

  • A Star Is Born

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • Black Panther

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Doctor Strange

  • Jackie

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • The Revenant

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Circle

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Kingsman: The Secret Service

  • John Wick

  • Playing It Cool

    ★★★

  • Two Night Stand

    ★★★½

  • Before We Go

    ★★★★

  • The Imitation Game

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Great Gatsby

  • Iron Man 3

  • Snitch

    ★★★

  • Vehicle 19

    ★★★½

  • The Avengers

  • The Woman Who Wasn't There

  • The Hunger Games

  • What's Your Number?

    ★★★½

  • Shame

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Thor

  • Inception

    ★★★★½

  • Iron Man 2

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Up