RSS feed for Xhevv
  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Hustlers

    ★★

  • Ema

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Odds

    ½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Someone Great

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ★★

  • The Silence

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Oath

    ★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Starfish

    ★★★★

  • I Still See You

    ★★★

  • Night School

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Ride

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Greta

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • On My Skin

  • Roma

  • Breaking & Exiting

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Package

    ★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • A Dark Place

    ★★½

  • Office Uprising

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Overboard

    ★★★★

  • Jonathan

    ★★★½

  • In a Relationship

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • October

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • Honey: Rise Up and Dance