• Scream

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Work It

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • Hereditary

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Stars 80 : La Suite

    ★★★

  • Death Note

    ★½

  • The Feels

    ★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Below Her Mouth

    ★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Tuche Family: The American Dream

  • Babysitting 2

    ★★★½

  • Summertime

    ★★★½

  • Serial Teachers 2

    ★★★

  • Inside Out

    ★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★½

  • Lucy

    ★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★½

  • Babysitting

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • The Butler

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • Serial Teachers

    ★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★½