Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Escort

The Escort

2015
×
★★
Read the review Edit this entry