RSS feed for David

David has logged 778 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★½
Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Maria by Callas

Maria by Callas

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vazante

Vazante

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The King

The King

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Double Suicide

Double Suicide

1969
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Woman in Question

The Woman in Question

1950
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Warped Ones

The Warped Ones

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Steel Helmet

The Steel Helmet

1951
×
★★★★
Edit this entry  
14
Major Barbara

Major Barbara

1941
×
★★★½
Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Hell's Angels

Hell's Angels

1930
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Road to Glory

The Road to Glory

1936
×
★★★
Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
The Organizer

The Organizer

1963
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rembrandt

Rembrandt

1936
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★½
Edit this entry  
07
La Truite

La Truite

1982
×
★★½
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Edit this entry  
29
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
I Was a Teenage Zombie

I Was a Teenage Zombie

1987
×
½
Edit this entry  
28
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★½
Edit this entry