Sort by

ximena has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Starling

The Starling

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Human Resources

Human Resources

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mirage

Mirage

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Professor

The Professor

2018
×
Edit this entry  
02
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
01
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
Edit this entry  
15
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry