Sort by

rj has logged 22 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Little Voice

Little Voice

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry