Sort by

Joseph has logged 172 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paul

Paul

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Curse of Fatal Death

Doctor Who: The Curse of Fatal Death

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Philomena

Philomena

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★½
Edit this entry