Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parental Guidance

Parental Guidance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dolphin Tale

Dolphin Tale

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
No Man of God

No Man of God

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry