• Slumber Party Massacre

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Seance

    ★★

  • Naked Singularity

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Silk Road

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Downfalls High

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • A Teacher

  • Freaky

    ★★★★

  • Death of Me

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Stylist

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Slaxx

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Banker

    ★★★½

  • Crawlers

    ★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Spree

    ★★★★★

  • The Grudge

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Ambition

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★