Sort by

andi has logged 54 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Jacket

The Jacket

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rake

Rake

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Alexia

Alexia

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
Edit this entry  
23
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
Edit this entry  
23
Mamá

Mamá

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Bedfellows

Bedfellows

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
Edit this entry  
23
The Maiden

The Maiden

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightlight

Nightlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Captured Bird

The Captured Bird

2012
×
Edit this entry  
10
The Cop Cam

The Cop Cam

2016
×
Edit this entry  
10
Dementia

Dementia

2014
×
Edit this entry  
10
Drink

Drink

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry