• Little Women

    ★★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Beautiful Boy

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Gringo

    ★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Irreplaceable You

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Step Sisters

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Bright

    ★★★½

  • Billy Star

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Jeepers Creepers 3

    ½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Vault

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Veronica

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • You Get Me

    ★★½

  • The Circle

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Thumper

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Hot Summer Nights

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

  • The Incredible Jessica James

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Split

  • The Void

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Shallows

    ★★★½

  • Finding Dory

  • The Neon Demon

  • American Honey

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★½