Xplodera has logged 32 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Martin

Martin

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vinterviken

Vinterviken

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Car

The Car

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chosen Survivors

Chosen Survivors

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweatshop

Sweatshop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gremlin

Gremlin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry