Sort by

Michelle has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madonna: Truth or Dare

Madonna: Truth or Dare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Bad Mama

Big Bad Mama

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Women in Cages

Women in Cages

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Dog... The Movie

Hot Dog... The Movie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of the Wilderness Family

The Adventures of the Wilderness Family

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry