Sort by

Michelle has logged 33 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
O.J. Simpson: Juice on the Loose

O.J. Simpson: Juice on the Loose

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eugenie

Eugenie

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry