• Metal Lords

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Home Team

  • The Conference

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Deep Blue Sea 3

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Slayer: The Repentless Killogy

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½