Sort by

Adrian has logged 142 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Polaroid

Polaroid

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slayer: The Repentless Killogy

Slayer: The Repentless Killogy

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Return of the Cup - The Film

The Return of the Cup - The Film

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfathers of Hardcore

The Godfathers of Hardcore

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry