• Tenet

    ★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★

  • Freaks

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★½

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★