• The Batman

    ★½

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

  • Louis Theroux's Forbidden America

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Mayor Pete

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Stardust

    ½

  • Seized

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Louis Theroux: Life on the Edge

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Unhinged

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Debt Collectors

    ★★½

  • TFW No GF

  • The Way Back

    ★★★½

  • Doublewide

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Some Kind of Heaven

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★

  • Cats

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Sunday Afternoon at Denny's

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Fall

    ★½

  • Mister America

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • State Funeral

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ½

  • Midsommar

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • The Perfect Date

  • Booksmart

    ½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Louis Theroux: The Night in Question

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

  • System K

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★

  • Late Night

  • Honey Boy

    ★★★

  • Serenity

    ★★★½