RSS feed for William Ruiz
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
‘Dune’ Sequel

‘Dune’ Sequel

×
Read the review Edit this entry  
05
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frank Herbert's Children of Dune

Frank Herbert's Children of Dune

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Escort

The Escort

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Racing Stripes

Racing Stripes

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hillary

Hillary

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Man

Little Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Breaking In

Breaking In

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry