• Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Sad Hill Unearthed

    ★★★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Run All Night

    ★★★★

  • Fire with Fire

    ★★½

  • Safe House

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★★½

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★½

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★★

  • Mission: Impossible III

    ★★★★

  • Inside Man

    ★★★★

  • Firewall

    ★★★★

  • The Bourne Supremacy

    ★★★★★

  • Man on Fire

    ★★★★★

  • Red Dragon

    ★★★½

  • The Bourne Identity

    ★★★★★

  • Insomnia

    ★★★★

  • Hannibal

    ★★★½

  • Mission: Impossible II

    ★★

  • Galaxy Quest

    ★★★★

  • Guest House Paradiso

    ★★★½

  • Mercury Rising

    ★★★½

  • Fallen

    ★★★★★

  • Daylight

    ★★★

  • Mission: Impossible

    ★★★★½

  • Sudden Death

    ★★★½

  • Groundhog Day

    ★★★★★

  • Under Siege

    ★★★½

  • Only Fools and Horses - Miami Twice

    ★★★★★

  • Darkman

    ★★★½

  • Dark Angel

    ★★★½

  • Uncle Buck

    ★★★★★

  • K-9

    ★★★★½

  • Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★★

  • Midnight Run

    ★★★★

  • Bloodsport

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • Death Wish 4: The Crackdown

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★★

  • Heat

    ★★★★

  • Manhunter

    ★★★★

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★½

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★½

  • The Money Pit

    ★★★★

  • Death Wish 3

    ★★★½

  • National Lampoon's European Vacation

    ★★★½

  • A View to a Kill

    ★★★½

  • The Terminator

    ★★★★★

  • Beverly Hills Cop

    ★★★★½

  • Revenge of the Ninja

    ★★★★

  • National Lampoon's Vacation

    ★★★★★

  • Lone Wolf McQuade

    ★★★

  • 48 Hrs.

    ★★★★½

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★½

  • Hanky Panky

    ★★★★★

  • Stripes

    ★★★½

  • Moonraker

    ★★★½

  • Dawn of the Dead

    ★★★★

  • Convoy

  • Star Wars

    ★★★★

  • Earthquake

    ★★★★