• The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • september melancholy

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • C.I.Ape

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Wired Shut

    ½

  • Risen

    ★★

  • Stanleyville

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Sasquatch

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Wrong Turn

  • Death to 2020

    ½

  • The Prom

    ★½

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • Ammonite

    ★★½

  • David

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • Antebellum

    ★★★½

  • Don't Click

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Owners

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Rental

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Float

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★★½