Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Dress

The Dress

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Audible

Audible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The World of Us

The World of Us

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
I Wish

I Wish

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mass

Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry