Sort by

Y2K has logged 63 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Abe

Abe

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Dress

The Dress

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Audible

Audible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The World of Us

The World of Us

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Edit this entry