• Elvis

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Val

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Oxygen

  • North Hollywood

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Moxie

    ★★

  • Girl in the Basement

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • A Teacher

  • OPAL

    ★★★★★

  • All My Life

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • The Empty Man

    ½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Mainstream

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Tax Collector

  • Hamilton

    ★★★½

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The High Note

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½