• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • O Night Divine

    ★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Maid

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Robu

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Duel

    ★★★

  • The Twins

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Malignant

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Being James Bond

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½