Anton has logged 333 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Edit this entry  
23
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
18
Snowbird

Snowbird

2016
×
Edit this entry  
18
The Words

The Words

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
Edit this entry  
09
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
02
Zwei Weihnachtsmänner

Zwei Weihnachtsmänner

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry