Anton has logged 25 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ryan Gosling - Hollywoods Halbgott

Ryan Gosling - Hollywoods Halbgott

2018
×
Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry