• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Just sing!

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Skin

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • Ibiza

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

  • Harry & Meghan: A Royal Romance

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Candy Jar

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★★★

  • Dude

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Foxtrot

    ★★★★★

  • #realityhigh

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Power Rangers

    ½

  • Baby Driver

  • Table 19

    ½