Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Huesera

Huesera

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Boy

Good Boy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Vesper

Vesper

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Miss You, Hugs and Kisses

I Miss You, Hugs and Kisses

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Recommendation for Mercy

Recommendation for Mercy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Double Target

Double Target

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
See How They Run

See How They Run

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Frozen Ghost

The Frozen Ghost

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tabula Rasa

Tabula Rasa

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mynarski Death Plummet

Mynarski Death Plummet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Identikit

Identikit

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Starman

Starman

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Other Side of the Underneath

The Other Side of the Underneath

1972
×
Read the review Edit this entry  
19
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry