yağız has logged 256 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seeing in the Rain

Seeing in the Rain

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mystery of the Seeing Hand and Golden Sphere

Mystery of the Seeing Hand and Golden Sphere

2010
×
Edit this entry  
31
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Edit this entry  
31
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
What Did the Lady Forget?

What Did the Lady Forget?

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Words, Planets

Words, Planets

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pity

Pity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
Edit this entry  
14
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Forgotten Colours of Dreams

The Forgotten Colours of Dreams

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
From the Notebook of...

From the Notebook of...

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batmetal Forever

Batmetal Forever

2018
×
Edit this entry  
07
Michel Over There

Michel Over There

1970
×
★★★
Edit this entry  
06
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kindering

Kindering

1987
×
★★
Edit this entry  
25
Comingled Containers

Comingled Containers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wood

Wood

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Retrograde Premonition

Retrograde Premonition

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruel Optimism

Cruel Optimism

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Corridors

Corridors

2007
×
Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Sphinx On The Seine

Sphinx On The Seine

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moth & Moon

Moth & Moon

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brutal Ardour

Brutal Ardour

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
From the Clouds to the Resistance

From the Clouds to the Resistance

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Water from the Seine

Water from the Seine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Salomé

Salomé

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sacré-Coeur

Sacré-Coeur

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Then a Year

Then a Year

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lacrima Christi

Lacrima Christi

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vanilla Ice: Ninja Rap

Vanilla Ice: Ninja Rap

1991
×
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Who's Camus Anyway?

Who's Camus Anyway?

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
China Not China

China Not China

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bleu

Bleu

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★½
Edit this entry  
09
BERBER ve ŞAİR

BERBER ve ŞAİR

2019
×
Edit this entry  
07
The Man Who Planted Trees

The Man Who Planted Trees

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wittgenstein

Wittgenstein

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry