Sort by

Frankie has logged 138 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Penguins

Penguins

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Read the review Edit this entry  
28
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joe

Joe

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joe

Joe

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry