• Maanaadu

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Dhamaka

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Sooryavanshi

  • Red Notice

    ★★★

  • Annaatthe

    ½

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Aranmanai 3

    ½

  • Doctor

    ★★★½

  • Mughizh

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Bell Bottom

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Bhuj: The Pride of India

  • Netrikann

    ★½

  • Shershaah

    ★★★½

  • Kuruthi

    ★★★½

  • Navarasa

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Chuzhal

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Toofaan

    ★★★

  • Vaazhl

    ★★★★

  • Malik

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Ray

    ★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★

  • Nayattu

    ★★★★½

  • Aspirants

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Irul

    ★★½

  • Kala

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★