Yannick has logged 234 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hitting the Apex

Hitting the Apex

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
08
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry