Andy has logged 26 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Class Reunion 1.0

Class Reunion 1.0

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tyson

Tyson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Major Dundee

Major Dundee

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sniper

Sniper

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bandolero!

Bandolero!

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadly Harvest

Deadly Harvest

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Victor and the Secret of Crocodile Mansion

Victor and the Secret of Crocodile Mansion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry