yanne has written 22 reviews for films rated ★★★★★ .

  • The Haunting of Hill House

    The Haunting of Hill House

    ★★★★★

    agora tenho depressão

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

    kim jisoo if you read this im free on friday night and would like to hang out please respond to this and then hang out with me on friday night when I’m free

  • The Pianist

    The Pianist

    ★★★★★

    ainda n acredito que o polanski fez esse

  • The Deceased

    The Deceased

    ★★★★★

    "Já não sou mais deste mundo"
    a cena da chuva, a cena da morte dela.... estou em prantos

  • Spirited Away

    Spirited Away

    ★★★★★

    até esqueci que to no meio de uma pandemia

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

    "What if you stayed this time?"
    "I walked out the door... there's no memory left."
    "Come back a make up a goodbye at least. Let's pretend we had one."

  • Donald in Mathmagic Land

    Donald in Mathmagic Land

    ★★★★★

    não acredito que ele me fez gostar de matemática

  • Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    that's history luv

  • Bacurau

    Bacurau

    ★★★★★

    "Que roupa é essa, menino?"

  • The Florida Project

    The Florida Project

    ★★★★★

    achei que a mãe da menina era a tove lo

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★★

    come back please :(

  • Central Station

    Central Station

    ★★★★★

    CARA EU NAO TO ACREDITANDO QUE NAO DERAM O OSCAR PRA ESSA OBRA DE ARTE INFERNOOOOOOO