Sort by

yarb has logged 250 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in Black

The Woman in Black

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Selling

The Selling

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rough for Theatre I

Rough for Theatre I

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
On the Comet

On the Comet

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Almayer's Folly

Almayer's Folly

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Flyers

American Flyers

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Relic

Relic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Not I

Not I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elena

Elena

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ohio Impromptu

Ohio Impromptu

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Breath

Breath

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
19
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rough for Theatre II

Rough for Theatre II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Flu

The Flu

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Killing Dad (Or How to Love Your Mother)

Killing Dad (Or How to Love Your Mother)

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry