Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Volver

Volver

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
03
Layla M.

Layla M.

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
26
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
Edit this entry  
22
Yol

Yol

1982
×
Edit this entry  
19
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Nightingale of Bursa

The Nightingale of Bursa

2023
×
Edit this entry  
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry  
08
Stowaway

Stowaway

2021
×
½
Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Edit this entry  
07
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
Edit this entry  
01
New Year's Eve

New Year's Eve

2022
×
Edit this entry  
09
Le Divorce

Le Divorce

2003
×
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
04
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Edit this entry  
03
Angel Falls Christmas

Angel Falls Christmas

2021
×
Edit this entry  
03
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Immaculate Room

The Immaculate Room

2022
×
Edit this entry  
29
Don't Leave

Don't Leave

2022
×
Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
24
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mist

The Mist

2007
×
Edit this entry  
18
Sideways

Sideways

2004
×
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hinterlant

Hinterlant

2017
×
Edit this entry  
09
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
Edit this entry  
09
7 Centimeters

7 Centimeters

2016
×
Edit this entry  
09
Flick

Flick

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
With a Little Patience

With a Little Patience

2007
×
Edit this entry  
07
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
Edit this entry  
30
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Edit this entry  
23
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Me Before You

Me Before You

2016
×
Edit this entry  
23
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Edit this entry  
22
Where Are You?

Where Are You?

2012
×
Edit this entry  
22
Impasse

Impasse

2009
×
Edit this entry  
22
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Caroline

Caroline

2018
×
Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
Edit this entry