• Merry Christmas

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Our Love Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Sunday Beauty Queen

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Jackie

    ★★½

  • Daguerrotype

    ★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Antiporno

    ★★★

  • Kékszakállú

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • The Light Between Oceans

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Big Bang Made - The Movie

    ★★½

  • Creepy

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Paint It Black

    ★★★

  • The Salesman

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★

  • The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

    ★★★★

  • After the Storm

    ★★★★½

  • Aquarius

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Untamed

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★

  • Harmonium

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★½

  • The Wailing

    ★★

  • Chongqing Hot Pot

    ★★★★

  • A Bride for Rip Van Winkle

    ★★★

  • Chihayafuru Part I

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★★

  • The World of Us

    ★★½

  • Old Stone

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Cameraperson

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★★

  • Christine

    ★★

  • Gleason

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Snap

  • The Big Short

  • Under the Sun

    ★★★★

  • Lowlife Love

  • Journey to the Shore

    ★★★★½

  • Office

  • The Throne

  • The Martian

    ★★★★

  • The Whispering Star

  • Heart Attack

  • The Laundryman

  • The Beauty Inside

    ★★★★

  • Happy Hour

    ★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★

  • Kaili Blues

    ★★★★

  • 88:88

    ★★★★

  • Attack on Titan

    ★★★½