• Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Stop-Zemlia

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The White Fortress

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Bloodsuckers

    ★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • Moon, 66 Questions

    ★★½

  • The Fam

    ★★

  • Brother's Keeper

    ★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • One for the Road

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★

  • Black Beauty

    ★½

  • The Call

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

  • Short Vacation

    ★★★½

  • Fighter

    ★★½

  • A Balance

    ★★★

  • Summer Blur

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Shithouse

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Jim Button and the Wild 13

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Scary House

    ★★★

  • Any Day Now

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Shadow in the Cloud