Yaron has logged 323 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Krabi, 2562

Krabi, 2562

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★
Edit this entry  
05
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★½
Edit this entry  
05
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gunda

Gunda

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Edit this entry  
27
Descendants

Descendants

2015
×
Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★
Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Ghoul

The Ghoul

2016
×
★★
Edit this entry  
01
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Edit this entry  
01
The Land of Hope

The Land of Hope

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Chain

Chain

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dogville

Dogville

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry