Sort by
  • Monstrous

  • The Batman

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Raw

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Umma

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Piercing

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★