Sort by
  • Double Lover

    ★★

  • Antiporno

    ★★★★

  • Moonlight

  • Wet Woman in the Wind

  • The Salesman

    ★★★½

  • Ember

    ★★★½

  • ERASED

    ★★★½

  • Room

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Backtrack

  • PK

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Winter Sleep

    ★★★½

  • What's the Time In Your World?

    ★★★★

  • Non-Stop

  • Whiplash

  • The Empty Hours

    ★★★★

  • In Secret

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Great Beauty

    ★★

  • Moebius

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • Pietà

    ★★★★

  • Amour

    ★★★½

  • Paradise: Love

    ★★★★½

  • A Dangerous Method

    ★★★½

  • Shame

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★½

  • Guilty of Romance

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★

  • Inception

  • Cold Fish

    ★★★★½

  • Leap Year

    ★★★½

  • The Road

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Enter the Void

    ★★★★½

  • About Elly

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Three Monkeys

    ★★★½

  • Taken

  • Love in the Time of Cholera

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • When Nietzsche Wept

    ★★★½

  • Mr. Brooks

  • 4 Months, 3 Weeks and 2 Days

    ★★★★

  • Vacancy

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★

  • The Prestige

  • Death Note

    ★★★★★

  • Seraphim Falls

  • Time

    ★★★★★

  • The Lives of Others

    ★★★★½

  • The Hills Have Eyes

  • Strange Circus

    ★★★★★

  • A History of Violence

  • Noriko's Dinner Table

    ★★★★

  • The Bow

    ★★★½

  • Lila Says

    ★★½

  • The Notebook

    ★★★

  • 2046

    ★★★★★

  • The Consequences of Love

  • The Lizard

  • Before Sunset

    ★★★½

  • Saw

  • The Waiting Room

    ★★★★½

  • The Brown Bunny

    ★★★★★

  • Alexandra's Project

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Distant

    ★★★★★

  • Adaptation.

  • Unfaithful

    ★★★½

  • Black Angel

    ★★★½