• Barbie

  • Oppenheimer

  • John Wick: Chapter 4

  • Babylon

  • Not Okay

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

    ★★

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Cinderella

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • King Knight

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • F9

  • North Hollywood

    ★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Run

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Archive

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • KEEPING THE BAND

    ★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Lying and Stealing

    ★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★