Sort by

yasmin εїз has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
KEEPING THE BAND

KEEPING THE BAND

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry